Державна податкова служба у Київській області

  До уваги платників податків! Як в е-формі подати довідку - розрахунок щодо ЄСВ?

  Бучанська ДПІ Головного управління ДПС у Київській області  наголошує, що п. 4 Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Мінфіну від 16.09.2022 р. №291 із змінами та доповненнями (далі – Порядок) визначено, зокрема, що довідка-розрахунок на виплату заробітної плати складається платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за формою згідно з додатком 1 до Порядку.

  Контролюючі органи невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, надану платником єдиного внеску.

  Контролюючі органи відмовляють у погодженні за умови:

  • Невідповідності довідки – розрахунку формі, визначеній у додатку 1 до Порядку;
  • Недостовірності викладеної в довідці – розрахунку інформації;
  • Подання довідки - розрахунку до контролюючого органу не за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

  Один примірник погодженої довідки - розрахунку в паперовій формі надається обслуговуючому надавачу платіжних послуг, другий – контролюючому органу, третій – залишається у платника єдиного внеску.

  Довідка - розрахунок в електронній формі надається платником єдиного внеску до обслуговуючого надавача платіжних послуг з дотриманням законів України від 22.05.2003 р. №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та від 05.10.2017 р. №2155-VIII  «Про електронні довірчі послуги» із змінами та доповненнями.

  Згідно з п. 1 Порядку довідка - розрахунок в електронній формі – документ, отриманий платником єдиного внеску в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому ст. 42-1 ПКУ.

  Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

  Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

  У розділі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету платник єдиного внеску може надіслати до відповідного контролюючого органу належним чином оформлену довідку-розрахунок в електронній формі за ідентифікатором форми 

  J1330001 (для юридичних осіб)

  або 

  F1330001 (для фізичних осіб).

  Інформацію щодо отримання та дати реєстрації довідки-розрахунку в контролюючому органі платник податків може переглянути у вкладці «Вхідні» розділу «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету (також квитанції щодо приймання та обробки можна переглянути в розділі «Перегляд звітності» та розділі «Введення звітності»). Дата реєстрації довідки-розрахунку вважається днем її отримання контролюючим органом.

  Погоджена довідка - розрахунок в електронній формі (або відмова у погодженні) невідкладно направляється контролюючим органом платнику єдиного внеску в Електронний кабінет.

  Інформація про погодження або надання відмови у погодженні довідки -розрахунку в електронній або паперовій формі вноситься до журналу реєстрації та опрацювання довідок - розрахунків в електронній або паперовій формі, який ведеться засобами інформаційно –комунікаційної системи контролюючих органів з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації (абзац дев’ятий п. 4 Порядку).

                                                    Бучанська ДПІ ГУ ДПС у Київській області 

  © 2022 Бучанська Районна Рада