Інформація щодо декларування

    Рекомендації Національного агенства з питань запобігання корупції до чергового етапу електронного декларування

    Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні

    Шановні суб’єкти декларування! З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні, який розпочинається з 01.01.2018, просимо Вас виконати такі дії:

    1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

    Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений.

    У зв’язку з цим для роботи з Реєстром (отримання повідомлень, підтвердження зміни електронного цифрового підпису тощо) слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).

    Якщо Ваша електронна поштова скринька підпадає під обмеження, то для її зміни у персональному кабінеті Реєстру необхідно створити (або використовувати іншу) особисту поштову скриньку. Після цього слід авторизуватися в Реєстрі за адресою: https://portal.nazk.gov.ua за допомогою власного електронного цифрового підпису, перейти у вкладку «Мій профіль», натиснути кнопку «Змінити контактні дані», у полі «Новий E-mail» вказати нову поштову скриньку та натиснути кнопку «Змінити E-mail».

    На нову поштову скриньку надійде лист «Зміна E-mail | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни E-mail перейдіть за посиланням у листі,  повторно здійсніть вхід у Ваш персональний кабінет та перевірте вкладку «Мій профіль». У полі «E-mail» повинна бути зазначена вже змінена електронна поштова скринька.

    Звертаємо увагу! Для зміни електронної поштової скриньки у Вашому персональному кабінеті Реєстру не потрібно отримувати новий ЕЦП.

    2. Перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з Реєстром.

    Для отримання інформації про термін дії ЕЦП треба завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі - АЦСК), в якому Ви отримали ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП. Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат ЕЦП був діючий. У разі, якщо термін дії сертифікату сплинув, Ви не зможете користуватись ЕЦП, в тому числі подавали електронні документи до Реєстру. Тоді Вам необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП. Зазначаємо, що Національне агентство не є АЦСК. З переліком АЦСК Ви можете ознайомитись на сторінці https://portal.nazk.gov.ua у полі: “АЦСК”.   

    Після отримання нового ЕЦП Вам необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua  і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ». У полі «Поточна електронна адреса» вказати електронну поштову скриньку, з якою Ви зареєстровані в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна ЕЦП | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни ЕЦП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому Ви отримали новий ЕЦП, обрати файл нового ЕЦП, вказати пароль від нового ЕЦП та натиснути кнопку «Змінити ЕЦП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд Вашої заявки. Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом 1 доби у робочий час. Ви можете здійснити спробу входу до Реєстру з новим ЕЦП через вказаний час та не очікувати листа з подальшими інструкціями.

    Для перевірки працездатності ЕЦП Ви можете скористатись online-сервісом накладання ЕЦП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign. Результатом успішної перевірки буде повідомлення: «ПІДПИС НАКЛАДЕНО УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО».

    Якщо при накладанні електронного цифрового підпису виникає помилка, слід звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів, який Вам видав ЕЦП.

    Виконавши запропоновані дії, Ви завчасно підготуєтесь до чергового етапу декларування в Україні, чим полегшите собі роботу з Реєстром.

    Також нагадуємо, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром.

    У разі виникнення проблем технічного характеру Ви можете звернутись до служби технічної підтримки за тел.: +38(044)200-06-94 або адресою електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., при цьому:

    • направляйте електронний лист з Вашої персональної електронної поштової скриньки, яка зазначена при реєстрації;
    • у темі листа зазначайте суть Вашого питання;
    • у листі необхідно зазначити Ваше П.І.Б., реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) та викласти суть питання, за необхідності до листа додати скріншоти (зображення екрана) з Вашою помилкою.

     

     

     

    Рекомендації Національного агенства з питань запобігання корупції при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

    Загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр)

    Перед початком роботи з Реєстром

    • потрібно отримати електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (далі - АЦСК). Перелік АЦСК можна переглянути за посиланням: http://czo.gov.ua/status-ecp;
    • потрібно мати персональну електронну поштову скриньку (у разі відсутності персональної електронної поштової скриньки потрібно її створити). Рекомендуємо у назві поштової скриньки не використовувати символи “-”, “_”. Також не рекомендується використовувати поштові скриньки, розташовані у домені RU (наприклад: хххххх@mail.ru);
    • для коректної роботи з Реєстром рекомендуємо використовувати інтернет-браузер Google Chrome останньої версії. Для встановлення інтернет-браузера Google Chrome Ви можете перейти за посиланням: https://www.google.com/chrome/browser/desktop/index.html.

    Початок роботи з Реєстром

      • необхідно перейти на сторінку входу до Реєстру за посиланням: https://portal.nazk.gov.ua/login;
      • правильно обрати АЦСК, який Вам видав ЕЦП, зі списку, обрати файл ключа та ввести пароль особистого ключа ЕЦП, натиснути “Увійти”;
      • при реєстрації обов’язково слід перевірити правильність Ваших даних, а саме П.І.Б. (має бути українською) та ІПН. У разі виявлення розбіжностей необхідно припинити реєстрацію та звернутись до АЦСК, який Вам видав ЕЦП (отримати новий ключ з правильними даними) та здійснити реєстрацію з новим ключем; 
      • при реєстрації правильно вказуйте адресу персональної електронної поштової скриньки (на цю адресу буде направлено лист підтвердження реєстрації) та Ваш номер телефону (у Реєстрі використовується адреса електронної пошти, яку Ви вказуєте при реєстрації і яка не залежить від адреси, вказаної Вами при отриманні ЕЦП);
      • для завершення реєстрації необхідно увійти до Вашої поштової скриньки (вказаної при реєстрації), відкрити електронний лист “Підтвердження реєстрації у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій” та перейти за посиланням. Якщо у вхідній пошті немає листа підтвердження реєстрації перевірте папку “Спам”.  
      • якщо при спробі входу до Реєстру система видає помилку при зчитуванні ключа або іншу, пов’язану з використанням Вашого  ЕЦП, Ви маєте можливість перевірити Ваш електронний цифровий підпис за допомогою online-сервісу шляхом накладання ЕЦП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign

    Результатом успішної перевірки буде повідомлення: ПІДПИС НАКЛАДЕНО УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО.

    Якщо при накладанні електронного цифрового підпису виникає помилка, зверніться до акредитованого центру сертифікації ключів, який Вам видав ключ;

      • якщо Ви вже зареєстровані в Реєстрі, але змінили електронний ключ, Вам необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua/login і скористатись посиланням: “Я загубив/змінив свій приватний ключ”.

    Заповнення декларації (повідомлення про суттєві зміни у майновому стані)

    • після створення нового документа послідовно заповнюйте відповідні розділи. Для коректного збереження внесеної інформації та переходу до наступного розділу використовуйте відповідну кнопку у кінці кожного розділу;
    • у Реєстрі можна здійснити збереження чернетки документа та продовжити роботу пізніше. Для того, щоб внесена персональна інформація зберігалась, Вам потрібно працювати з документами на одному комп’ютері в одному інтернет-браузері (рекомендується Google Chrome);
    • якщо при заповненні окремих розділів постійно виникають помилки, спробуйте видалити дані цього кроку за допомогою кнопки у верхньому правому куті розділу та заповніть цей розділ знову.

    Вирішення технічних проблем

    1. Якщо після реєстрації у Реєстрі на вказану поштову скриньку Ви не отримали лист підтвердження реєстрації і при повторному вході до Реєстру видається помилка: “Ви не підтвердили E-mail”, потрібно: 

    Перевірити папку “Спам” Вашої електронної поштової скриньки та у разі відсутності листа підтвердження звернутися до служби технічної підтримки (інформація, яку необхідно вказати для розгляду Вашої заявки при направленні на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. наведена нижче).

    УВАГА! Якщо не надійшов лист підтвердження, НЕ ПОТРІБНО отримувати новий ЕЦП. Це не допоможе вирішенню Вашого питання, а навпаки тільки ускладнить його.

    2. Якщо після реєстрації у Реєстрі Ви не отримали лист підтвердження реєстрації і вже отримали новий ЕЦП, потрібно:

    Написати електронний лист у службу технічної підтримки Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з Вашої персональної поштової скриньки, яку Ви будете використовувати для роботи з Реєстром. У темі листа зазначити: Не надходить лист підтвердження, ЕЦП змінено. У самому листі зазначити Ваше П.І.Б., ідентифікаційний номер облікової картки платника податків (ІПН) та правильну адресу персональної електронної поштової скриньки.

    Після обробки Вашого листа Ви зможете скористатись функцією “Я загубив/змінив свій приватний ключ” (навчальне відео зі зміни електронного цифрового підпису в Реєстрі наведено вище).

    У разі успішного подання заявки на зміну ЕЦП Ви отримаєте повідомлення про прийняття Вашої заявки.

    Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом одного робочого дня. Спробуйте здійсніти вхід до Реєстру зі зміненим ЕЦП через деякий час.

    3. З інших технічних питань Ви також можете звернутись до служби технічної підтримки за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., при цьому:

    • направляйте електронний лист з Вашої персональної електронної поштової скриньки, яка зазначена при реєстрації;
    • у темі листа зазначайте суть Вашого питання;
    • у листі необхідно зазначити Ваше П.І.Б., ідентифікаційний номер облікової картки платника податків (ІПН) та викласти суть питання, за необхідності до листа додати скріншоти (зображення екрана) з Вашою помилкою.

    З одного технічного питання направляйте тільки ОДИН лист до служби технічної підтримки. Направляючи кілька листів Ви тільки створюєте додаткові складнощі у роботі служби технічної підтримки і тим самим затримуєте отримання відповіді на Ваші питання.

     

    Щодо конфлікту інтересів

    Відповідно до підпунктів «б», «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупцї» (далі Закон) суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

    Статтею 28 Закону передбачено, що зазанчені особи зобов’язані:

    1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

    2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

    3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

    4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

    Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

    приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях (стаття 1 Закону).

    Згідно статті 23 Закону рішення, прийняте особою, зазначеною у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, на користь особи, від якої вона чи її близькі особи отримали подарунок, вважаються такими, що прийняті в умовах конфлікту інтересів, і на ці рішення розповсюджуються положення статті 67 цього Закону.

    Особливості врегулювання конфлікту інтересів, що виник у діяльності окремих категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлюються статтею 35 Закону. 

    Правила врегулювання конфлікту інтересів, зокрема, в діяльності голів, заступників голів обласних та районних рад, міських, сільських, селищних голів, секретарів міських, сільських, селищних рад, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.

    У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

    Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.

    У разі якщо неучасть особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватися під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.

    Статтею 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

    Здійснення контролю за дотриманням вимог частини першої цієї статті, надання зазначеним у ній особам консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію, визначену відповідною радою.

    Е-ДЕКЛАРУВАННЯ

    До уваги депутатів районної ради!

    Звертаємо Вашу увагу, що Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 3, 45), Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 за № 2 (зі змінами) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»  передбачено, що депутати районної,сільських, селищних міських рад, сільські, селищні, міські голови, повинні подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

    За звітний 2016 рік така декларація повинна бути подана в термін з  1 січня до  1 квітня 2017 року шляхом заповнення форми Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції:  https://nazk.gov.ua

    З метою захисту інформації державні органи мають здійснити заходи із забезпечення надання послуг електронного цифрового підпису суб’єктам декларування на безоплатній основі. Слід відмітити що при вході до електронної системи декларування офіційного веб-сайту НАЗК міститься перелік із 16 акредитованих центрів сертифікації ключів, у якому зазначається АЦСК органів юстиції України, АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк», що дає змогу отримати електронний цифровий підпис суб’єкту декларування за певних умов самостійно.

    Звертаємо увагу, що лише наявність електронного цифрового підпису дасть можливість заповнити та подати електронну декларацію.

    Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, щодо подання е-декларації, визначено статтею 1726 Кодексу України про адміністративні порушення.

    Роз’яснення щодо складення, подання та оприлюднення  декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у 2016 році знаходиться в розділі “Е- декларування”.

    (За додатковою інформацією звертатись

    у виконавчий апарат районної ради)

    https://nazk.gov.ua/deklaraciya

    Методичні рекомендації

     по заповненню електронної декларації

    депутатами Києво-Святошинської  районної ради,

    посадовими особами місцевого самоврядування

    В органах місцевого самоврядування до кола суб’єктів декларування належать (ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»):

    • голова районної та його заступник;
    • голова міської ради, секретар, заступники голови;
    • сільський голова, секретар;
    • депутати районної, міської, сільських рад;
    • інші посадові особи місцевого самоврядування.

    Термін подання декларації:

    за 2016 рік – з 01.01.2017року до 00.00 год. 01.04.2017 року.

    Для того щоб подати електронну декларацію декларанту необхідно:

    – зареєструвати особисту електронну пошту, наприклад ukr.net. Адреса електронної пошти буде використовуватись для надсилання нагадувань про надання декларацій, попереджень та інших важливих повідомлень Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК), регулярно перевіряйте її;

    – пройти електронну ідентифікацію за допомогою власного електронного цифрового підпису (ЕЦП) або BanklD, одного з банків, який підтримує відповідну функцію;

    – декларанту необхідно зайти на сайт НАЗК в розділ «Задекларуй»;

    – після цього декларант отримує доступ до свого персонального «кабінету» в реєстрі е-декларацій.

    Форма декларації містить такі розділи:

    • Тип декларації та звітний період;
    • Інформація про суб’єкта декларування та інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування.

    Вперше суб’єкти декларування будуть декларувати:

    • свої заощадження в готівці – від 50 мінімальних заробітних плат (далі – МЗП);
    • коштовні речі – цінне рухоме майно – від 100 МЗП (крім транспортних засобів); наприклад: ювелірний виріб, антикварний предмет, твір мистецтва, побутовий прилад тощо;
    • негрошові подарунки – від 5 МЗП від одного джерела;
    • цінне рухоме майно – транспортні засоби;
    • цінні папери;
    • корпоративні права;
    • грошові подарунки, якщо сукупно від одного джерела за рік – 5 МЗП;
    • незавершені об’єкти будівництва;
    • юридичні особи, де чиновник чи члени його сім’ї є бенефіціарними власниками;
    • нематеріальні активи: об’єкти інтелектуальної власності, ліцензії тощо;
    • роботу за сумісництвом;
    • членство декларанта в громадських організаціях та їх органах;
    • майно, яке формально належить іншій особі, але контролюється чиновником (лише для високопосадовців).

    Мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2016 року становила 1378 грн.

    Зверніть увагу!!!

    Об’єкти нерухомості. Подається інформація про співвласників майна, а також про власника майна, яке знаходиться на праві користування (в оренді) у суб’єкта декларування чи члена його сім’ї.

    Хто належить до членів сім’ї суб’єкта декларування?

    Відповідно до статті 1 Закону, членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються:

    1) особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік/дружина), незалежно від їх спільного проживання. Це означає, що членом сім’ї суб’єкта декларування є його подружжя (дружина або чоловік), якщо шлюб між ними офіційно не розірвано (навіть якщо особи спільно не проживають, не пов’язані спільним побутом тощо);

    2) у разі наявності сукупності таких ознак, як спільне проживання, пов’язаність спільним побутом та наявність взаємних прав та обов’язків (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних) із суб’єктом декларування, членами його сім’ї є також його:

    діти, у тому числі повнолітні;

    батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням;

    будь-які інші особи, у тому числі особи, які спільно проживають із суб’єктом декларування, але не перебувають з ним у шлюбі.

    Усі інші особи, за відсутності хоча б однієї із вищевказаних ознак, для цілей декларування не вважаються членами сім’ї суб’єкта декларування (наприклад, особи, які за відсутності вказаних ознак спільно орендують (користуються) житлом, проживаючи в одній квартирі, кімнаті у гуртожитку, готелі тощо).

    Слід також звернути увагу на те, що в декларацію включається інформація про членів сім’ї станом на останній день звітного періоду. Наприклад, якщо упродовж звітного періоду – незалежно від тривалості – особа спільно проживала із суб’єктом декларування, була пов’язана з ним спільним побутом та мала взаємні права та обов’язки, але таке спільне проживання було припинено станом на останній день звітного періоду (наприклад, 31 грудня для щорічної декларації), то особа не вважається членом сім’ї суб’єкта декларування й інформація про неї в декларації не відображається.

    Якщо член сім’ї відмовився надавати інформацію, декларант мусить зазначити про це у формі. НАЗК проводить повну перевірку такої декларації.

    Увага!!!

    Майно членів сім’ї декларується лише у разі спільного проживання: дітей; батьків; інших родичів чи осіб.

    Відповідальність

    За завідомо недостовірні відомості у декларації передбачено адміністративний штраф, і навіть кримінальну відповідальність:

    – недостовірні відомості про майно від 138 тис. грн. до 345 тис. грн.. – адміністративний штраф від 17 тис. грн. до 42,5 тис. грн.;

    – недостовірні відомості про майно більше 345 тис. грн. – кримінальне покарання: від штрафу 42,5 тис. грн. – 51 тис. грн. до позбавлення волі до 2 років;

    Важливо!!!

    1.Система дозволяє заповнювати декларацію поступово, зберігаючи її чернетку та повертатись до заповнення декларації необмежену кількість разів протягом усього строку, відведеного Законом.

    2.Контроль за своєчасністю подання декларацій здійснюють органи, у яких працюють суб’єкти декларування. У разі виявлення порушень вони повідомляють про це НАЗК.

    3.Пам’ятайте, Ви маєте право подати виправлену декларацію один раз упродовж 7 календарних днів, починаючи з наступного дня за днем подачі первинної декларації. Після цього терміну виправлення можливе лише з дозволу НАЗК і може також передбачати притягнення до відповідальності.

    Уповноважена особа

    Хахулін Владислав Костянтинович - заступник голови районної ради 

    Важлива інформація

    Рішення Київської обласної ради Про присвоєння Звання "Почесний житель Київської області" Наконечному Михайлу Петровичу

    ВАЖЛИВО! УСІ ДЕПУТАТИ МІСЦЕВИХ РАД ЗОБОВ´ЯЗАНІ ПОДАТИ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДОХОДИ ЗА 2021-2022 РОКИ ДО 31 СІЧНЯ 2024 РОКУ

    Оголошення про наміри отримати дозвіл на викиди

    Лист Міністерства фінансів України "Про розгляд звернень"

    Лист Адміністрації державної прикордонної служби України

    Лист Міністерства внутрішніх справ України "Про розгляд звернення стосовно захисту прав мешканців Бучанського району та недопущення розміщення афганських біженців на його території"

    Лист Народного депутата України

    Лист Київської обласної ради від 02.12.2021

    Лист Державної міграційної служби України від 26.11.2021 "Про розгляд звернення"

    Лист Офісу Президента України

    Лист Київської обласної ради від 18.11.2021 "Щодо розгляду звернень"

    Лист АТ "Державний ощадний банк України"

    Лист Київської обласної ради "Про обласну відзнаку - Стипендія Київської обласної ради учасникам зовнішнього незалежного оцінювання"

    Лист Міністерства економіки України

    Лист Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України

    ПОДАННЯ Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області

    Лист Київської обласної державної адміністрації щодо фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я

    ОГОЛОШЕННЯ про формування списку присяжних для Макарівського районного суду Київської області

    Лист Верховної Ради України

    Лист Міністерства розвитку громад і територій

    Лист Міністерства юстиції України

    Лист Офісу Президента України

    Лист Міністерства фінансів України

    Лист Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

    Лист Міністерства енергетики України

    Лист Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація сільських, селищних рад та об'єднаних громад України"

    Лист Міністерства розвитку громад та територій України

    Постанова про визнання особи обраною депутатом Бучанської районної ради

    ОГОЛОШЕННЯ
    про формування списку присяжних для Бородянського районного суду Київської області

    Лист-роз’яснення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комун послуг

    Лист Верховної ради України

    Лист щодо формування списку присяжних для Ірпінського міського суду

    Окреме майно державної установи. Ірпінський виправний центр (№132)

    Лист РВ ФДМУ щодо Ірпінь Виправ Центр

    © 2024 Бучанська Районна Рада